Myszki13

Odwiedziny pana leśniczego

W piątek dnia 09.05.2014 r. przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Świerklach odwiedził p. Jerzy Bednarz- leśniczy z nadleśnictwa Kup. Przybliżył dzieciom informacje na temat pracy leśniczego, zwierząt żyjących w lesie, roślin chronionych i zachowania bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać życie wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Pan leśniczy pokazał nam także wiele ciekawych ilustracji, a także przyniósł ze sobą eksponaty zwierząt, które nas bardzo zainteresowały.  Na koniec wizyty przedszkolaki zadawały naszemu gościowi wiele zaskakujących pytań, na które z chęcią odpowiadał. Dziękujemy panu leśniczemu i zapraszamy do częstszych odwiedzin.

Wyjazd na przedstawienie  "Szewczyk Dratewka"  24.04.2014 do Dobrzenia Wielkiego.

Odwiedziny zajączka 15.04.2014

Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi z prezentami dla dzieci. Ale nie zostawia ich ot tak, po prostu. Każde dziecko ma za zadanie odnalezienie swojego koszyczka. Tak też było we wtorek przed świętami. Dzieci przywitały zajączka, zatańczyły wraz z zajączkiem w kółeczku, zaśpiewały piosenkę i następnie zaczęły się poszukiwania koszyczków.   Było wiele radości, kiedy dzieci zauważyły, że w przyniesionych koszyczkach znalazły się łakocie. To był niezapomniany dzień dla naszych przedszkolaków.

Dziękujemy ci zajączku !!!

Wizyta pani pielęgniarki

Dnia 31 stycznia 2014r  dzieci z oddziału przedszkolnego w Świerklach odwiedziła  pielęgniarka- pani Urszula Nowainska, która opowiedziała  nam o wykonywanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy zapobiegać  infekcjom ( zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych), jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia.
Pani pielęgniarka zademonstrowała  nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku.  Mogliśmy również zobaczyć, w co wyposażona jest ogromna torba pielęgniarki. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego lub kolegi serca budziła w nas powszechne zainteresowanie.

Mikołajki

Dnia 6 grudnia 2013 roku  w przedszkolu  był obchodzony Dzień św. Mikołaja. Na to święto przedszkolaki czekały z utęsknieniem. Rankiem na zajęciach zapoznały się z legendą o św. Mikołaju i wykonały postacie świętego z papieru. Potem pojawił się już wyczekiwany gość. Przedszkolaki z obu grup czyli „Myszki” i „Kotki” przywitały go bardzo radośnie. Potem zainscenizowały ruchem treści kilku piosenek, a także zagrały mu na instrumentach perkusyjnych. W nagrodę za piękny występ każdy przedszkolak otrzymał z rąk św. Mikołaja paczkę.

Dzień ten, pełen wrażeń i emocji został uwieczniony pamiątkowymi zdjęciami .

Zapraszamy św. Mikołaja do świerklańskiego przedszkola znów za rok…

mikołaj.jpegmikołaj (1).jpegmikołaj (2).jpeg

Andrzejki