Zajęcia stacjonarne

ZAJĘCIA STACJONARNE- ich celem jest poznanie wody w różnych aspektach. Proste doświadczenia i eksperymenty pozwolą dzieciom na poznanie takich pojęć jak: stan skupienia, jakość wody oraz jej właściwości.

Obserwacja rzeki Małapanew, pozwoli dzieciom na :

• poznanie jej, jako miejsca tętniącego życiem roślin i zwierząt.
  • bezpieczne przebywanie w jej pobliżu
  • prowadzenie rozmów o rzece, zadawać pytania, słuchać oraz pokonywać chęć porzucania wykonywanej przez siebie pracy

BLOK I

4 III odbyły się drugie zajęcia z projektu "...daje i zabiera..." w grupie "Żabek". Dzieci dowiedziały się, że woda to skarb, dlaczego powinno się ją oszczędzać oraz jak można ją uzdatniać.

DSCF1130.jpeg

3 III odbyły się drugie zajęcia z projektu "...daje i zabiera...." w grupie "Krasnoludków".  Dzieci dowiedziały się, że woda to skarb, dlaczego powinno się ją oszczędzać oraz jak można ją uzdatniać.

12 II "Żabki" bawiły się w eksperymentowanie z wodą. Dowiedziały się skąd ją mamy i w jakich jest stanach.

Dzieci wiedzą w jakiej wodzie jajko jest lekkie, a w jakiej ciężkie. Potrafią również zdradzić tajemnicze zniknięcie wody z talerza za pomocą świeczki i kubka.

Przyroda powoli odsłania swe tajemnice.

10 lutego dzieci z grupy ,,Krasnoludki" brały udział w zajęciach, na których zapoznawały się z wodą. Poznawały jej stany skupienia, dowiedziały się jak krąży w przyrodzie oraz wykonywały ciekawe doświadczenia z wodą.

BLOK II

Celem zajęć jest poznanie rzeki jako miejsca tętniącego życiem. Dzieci poznają faunę i florę rzeki Mała Panew.

Zajęcia stacjonarne- blok II, część II

Zarówno dzieci z grupy Krasnoludki (02.04.2014) jak i z grupy Żabki (09.04.2014) po dokonaniu obserwacji flory i fauny bezpośrednio nad rzeką (część pierwsza zajęć) poszerzyły swoją wiedzę na ten temat w sali przedszkolnej. Dzieci samodzielnie próbowały stworzyć definicję flory i fauny, określały gatunki chronione, utrwalały sobie nazwy wybranych gatunków, prowadziły między sobą dyskusje. Musiały się również zmierzyć w małej grupie z dokonaniem klasyfikacji gatunków żyjących nad rzeką Mała Panew, a innymi. Poradziły sobie z tym znakomicie, również z samodzielnym przedstawieniem wniosków do jakich doszły. Po dokonanym trudzie czekała na nich opowieść ruchowa, która tym samym podsumowała wiedzę dzieci.

BLOK III

W środę 30 kwietnia oraz 8 maja 2014r. nad zbiornikiem wodnym „Balaton” w Dobrzeniu Wielkim  odbyło się spotkanie z instruktorem Polskiego Związku Kajakowego Panem Grzegorzem Radlakiem oraz członkami klubu „WODNIACY”, działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim .

W ramach projektu „Daje i zabiera” dzieci wraz ze swoimi  rodzicami poznały zasady bezpiecznego przebywania nad wodą. Przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” i „Żabki” zapoznały się z budową kajaka i wiosła oraz poznały zasady bezpiecznego pływania kajakiem. Po odbytym instruktarzu każde dziecko z rodzicem pod bacznym okiem  „wodniaków” wypłynęło na szeroką wodę.  Na początku pojawił strach i lekkie przerażenie, jednak chęć pokonania własnych słabości oraz doping kolegów i rodziców przekonał każdego. Piękna słoneczna pogoda i budząca się do życia przyroda zachęcała do uczestnictwa w tym niecodziennym wydarzeniu. Była to również okazja do spędzenia chwil w gronie rodzinnym. Aktywny wypoczynek równa się dobra zabawa i spędzenie miło czasu. Spotkanie miało na celu przygotowanie dzieci i rodziców do planowanego spływu kajakowego.

Nowy Prezentacja programu Microsoft Office PowerPoint.jpeg

BLOK IV

7 oraz 11 kwietnia dzieci brały udział w zajęciach plastycznych pt. "Moja rzeka". Swoje doświadczenia, które nabyły nad rzeką, zobrazowały za pomocą farb akrylowych oraz kredek olejnych.

14 oraz 16.04 dzieci z grup "Krasnoludki" oraz "Żabki" kontynułowały zajęcia plastyczne. Za pomocą kartonu, gazet oraz farb wykonały rzekę Małą Panew.

Opublikował: Administrator PP Opole
Data publikacji: 25-03-2014 19:12