Spotkanie z Policjantem

W dniu 18.09.2014 do przedszkola w Świerklach zaproszeni zostali policjanci z Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim.

W związku z realizacją programu „ Bezpieczny przedszkolak” policjanci przekazali dzieciom informacje na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpiecznego zachowania w domu korzystając z urządzeń elektrycznych , właściwego zachowania się w stosunku do obcych. Przypomnieli również o korzyściach płynących z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Wspólnie z dziećmi uczestniczyli w zabawie „ Ruch uliczny”. Niezwykłą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego, zarówno od zewnątrz jak i od środka pojazdu. Nasze maluszki mogły włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

Istotnym celem spotkania było zrozumienie przez dzieci roli policjanta we współczesnym świecie. Dzięki wizycie naszych gości w przedszkolu , na pewno żaden z maluszków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant kojarzył się będzie przedszkolakom z osobą , której nie należy się bać i do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

Zwieńczeniem spotkania było zrobienie pamiątkowych zdjęć, wręczenie przez dzieci policjantom dyplomów z podziękowaniem oraz słodkiej niespodzianki.