Zabawy logopedyczne do wykonania w domu

1.Ćwiczenia na sprawne paluszki dla dzieci przedszkolnych :

Kotek Mruczek (Wyklejamy kółeczka plasteliną , włóczką , kulkami bibuły, można również pokolorować )

kot.png

1. Ćwiczenia utrwalające prawidłową wymowę głoski [rz,ż] dla dzieci 5 i 6 letnich:

Czytamy wyrazy , dziecko powtarza. Pamętamy o prawidłowej wymowie i ułożeniu artykulatorów – zęby lekko zaciśnięte , język podniesiony do wałka dziąsłowego , usta ułożone w dziubek .

Wyrazy:

pszczoła.png

grzyb, żyrafa, róża, kożuch, żaglówka, burza; grzejnik, rzodkiewka, żółw, żonkil, wierzba, żaba; jarzębina, żmija, talerzyk, piżama, korzenie, orzech; żółtko, leżak, żuraw, wieża, żyto, żakiet; żuk, koleżanki, grzebyk, orzeł, rzepa, rzeka;plaża; rzeżucha, grzanka, jeżyny,

1. Ćwiczenia w oparciu o metodę krakowską dla wszystkich dzieciaczków :

Czytamy z dzieckiem sylaby , wycinamy obrazki i dopieramy w pary ( takie same sylaby ). Bazując na tym przykładzie możemy przygotować podobne układanki np.z głoską [L] : [LA,LE,LU, LI , LO, LY].

ch.png

ko.png