Dożynki 2019

W dniu 25 września 2019 r. obchodziliśmy w naszej grupie

Dożynki

Tego dnia całe przedszkole zostało ustrojone w dary z pól i ogrodów, które wcześniej poprzynosiły dzieci.

Podczas krótkiej inscenizacji w wykonaniu dzieci z grupy starszej „Od ziarenka do bochenka" maluszki zaznajomiły się z  procesem powstania chleba. Dożynki wprowadziły dzieci w świat pracy rolnika, młynarza i piekarza oraz podkreśliły wartość chleba w życiu człowieka. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o różne gatunki zbóż i wypieków.

Jak co roku, do sali został wprowadzony przez dzieci wieniec dożynkowy i chlebek oraz dary z pól i ogrodów.

Nie mogło też zabraknąć  znanych przyśpiewek ludowych, śpiewanych podczas koszenia zboża i obchodach „Święta Plonów”. Uwieńczeniem były gry i zabawy,  tańce ludowe oraz tradycyjny poczęstunek.