Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2019

W środę  20 listopada 2019 r. obchodziliśmy

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

To wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych

Tego dnia wszyscy przyszliśmy ubrani na niebiesko – w kolorze UNICEF, ozdobiliśmy również nasze twarze niebieskimi kolorami. Na początku oglądaliśmy bajkę  pt. ,,Czym są prawa dziecka”, na jej postawie omawialiśmy różne  prawa dzieci na całym świecie. W trakcie zabaw decydowaliśmy o tym czy coś jest prawem czy tylko zachcianką. Na  koniec zilustrowaliśmy dwa  wybrane prawa i zrobiliśmy transparenty, które zaprezentowaliśmy podczas głośnego marszu przedszkolaków ulicami miasta ….

Pamiętajmy : to radosny dzień, ale z wielkim i poważnym przesłaniem!

UNICEF – Czym są prawa dziecka – film animowany o prawach dziecka https://www.youtube.com/watch?v=JDRbajzrXIw&feature=youtu.be