7.05 Biedronki

Data: 7.05.2020

Zadania:

1. "Książka czeka" – rozmowa na temat treści wiersza Hanny Łochockiej

Książka nas uczy, książka cieszy,
 czasem zadziwi
 nas niemało
 albo po prostu tak rozśmieszy,
 jakby się dobry
 żart słyszało.
 Książka też mądrze nam doradza
 różne wskazówki,
 wzory daje.
 Książka w szeroki świat wprowadza,
 dalekie z nami
 zwiedza kraje.
 Lubimy książkę - przyjaciółkę.
 Wiesz co ci powiem?
 Nie odwlekaj.
 Masz trochę czasu? Spójrz na półkę,
 sięgnij po książkę!
 Książka czeka!

Po wysłuchaniu wiersza dzieci odpowiadają na pytania np.: Co robi dla nas książka?; Jak inaczej możemy nazwać książkę?; Co daje nam czytanie książek?; Co to znaczy szanować książki?; Jak należy postępować z książkami, by były zawsze czyste i zadbane?

2. Po rozmowie dzieci wykonują zadania w Czytanka 66–67.

Dla 5-latków: Praca z Książką 4., 4 – przeliczanie do 9. Zadanie dodatkowe – otaczanie pętlami przedmiotów, które nie pasują do pozostałych.

3. „Zakładka do książki” – zabawa plastyczno - konstrukcyjna. Proszę przygotować dzieciom tekturowe prostokąty o wymiarach

ok. 5 × 20 cm. Za  pomocą dziurkacza robią dziurki dookoła brzegów. Przez dziurki przewlekają kolorowe tasiemki. Środek ozdabiają według własnego pomysłu.

Dla 5-latków:  praca z Zeszyt Grafomotoryczny , 47 – rysowanie zakładki do książki.

4. "Książka czeka" - nauka wiersza na pamięć (możecie wysłać filmiki i się pochwalić recytacją)

5. Dodatkowe karty pracy: