8.05.2020

TEMAT:  Przygoda Paka-Piątek  08.05.2020

ZADANIA:

- Zestaw ćwiczeń gimnastycznych

1. Dzieci swobodnie biegają po sali. Na hasło R. muszą szybko dobiec do wymienionego przedmiotu, np. ławka, ściana, krzesło.

2. „Skoczny wyścig” – wyznaczamy start i metę. Dziecko na sygnał z wyznaczonego miejsca skacze na prawej lub lewej nodze, z drugą nogą ugiętą w kolanie.

3. „Uciekające żabki” –  na sygnał R. pierwsze osoby skaczą do mety, naśladując skoki żab i wraca w ten sam sposób .

6. „Wąż” –dziecko z wyznaczonego miejsca pełza jak wąż do mety.

PRZYBIJ PIĄTKĘ, GRATULUJE SPRAWNOŚCI!

-Inne propozycje zabaw ruchowych – Sposób na nudę https://www.youtube.com/watch?v=ZvvewNwtu_c

-„Przygoda Paka” – wykonanie przez dzieci książek

Przygotuj:

- kartki,

-klej,

-wycinki z gazet,

-kredki

R. dla każdego dziecka przygotowuje trzy kartki, klej, kredki i wycinki z gazet – najlepiej z czasopism dziecięcych. Na pierwszej kartce każde dziecko przykleja jeden wybrany przez siebie wycinek i dorysowuje przygodę Paka związaną z tym wycinkiem. Następnie dostaje drugą kartkę, przykleja na środku drugi wycinek z gazety i układa ciąg dalszy swego opowiadania o Paku. Jeżeli nie jest znudzone pracą, może przygotować kolejną stronę książki. Na koniec z pomocą R. zszywa karty i opowiada treść swojego opowiadania.

-„Gimnastyka buzi i języka” – ćwiczenia oddechowe:

1) Mówienie na wydechu –
dzieci nabierają powietrza nosem, a następnie na jednym wydechu wypowiadają rymowankę:

Każdy aktor o tym wie,

że mówić nie można źle.

2) Ćwiczenia ortofoniczne:  zmno nam mówmy: brr…., zamieniamy się w pszczołę mówimy: bzy….

3) Ćwiczenia języka: wysuwanie języka do przodu – język wąski i szeroki; liczenie językiem dolnych i górnych zębów;; ćwiczenia szybkiego wymawiania głoski r.

Dla chętnych:

,,Magiczny kubek”- zabawy logopedyczne

Przygotuj:

- kubek styropianowy lub kubek po jogurcie, może być też kubek zrobiony z plastikowej butelki (w plastiku trudniej zrobić dziurę, udało mi sie  łatwo zrobić ją  korkociągiem :))

- 2 gumki recepturki ( jeśli znajdziesz tylko jedną też wystarczy)

- ścierkę domową do ogólnego użytku

- płyn do naczyń

- wodę

- miseczkę

- pędzelek lub coś innego do mieszania

Myślę, że można poeksperymentować i pobarwić wodę krepiną :)

MIŁEJ ZABWY  ORAZ UDANEGO WEEKENDU!