20.05.2020

TEMAT TYGODNIA: ZWIERZĘTA

TEMAT:  U WETERYNARZA- 20.05.2020

ZADANIA:

- Czworonożni pacjenci – wysłuchanie tekstu Z. Gorczyckiej czytanego przez  Rodzica;

Dziadek Franka ma przyjaciela lekarza. Pewnego wieczoru przyjaciel odwiedził go.

– Jak dobrze, że jesteś – mówi dziadek. – Nasz Kusy zwichnął nogę. Poradź mi, co mam robić.

Lekarz ogląda chorą łapkę, nastawia, bandażuje. I Kusy wkrótce jest zdrów.

Po tygodniu doktor znów odwiedza przyjaciela. Kusy wita się z nim, a potem wybiega z pokoju.

Po chwili wraca, ale nie sam. Obok niego skacze na trzech nogach kulejący buldog.

– Ach! – woła lekarz – przyprowadziłeś mi pacjenta! Nie ma rady, muszę mu pomóc. Dobry z ciebie, piesku, kolega!

Kusy liże rękę lekarza. Dziękuje mu.

Rozmowa na temat wysłuchanego tekstu. R. zadaje dzieciom pytania:

Kim był przyjaciel dziadka?;

Kogo ten lekarz leczył?;

Komu najpierw pomógł lekarz?;

Co zrobił pies przy następnej wizycie lekarza?;

Jak nazywa się lekarz, który leczy zwierzęta?.

-„Uciekająca jaszczurka” – zabawa ruchowa. Dzieci kładą się na brzuchach i za pomocą kończyn jednej strony ciała próbują posuwać się do przodu.

-Praca z Kartą pracy nr 4., s.15 – rozcinanie obrazka i układanie go z pamięci

-Wielka Księga Tropicieli – dzieci opowiadają, co widać na obrazku. Wyszukują wskazane zwierzęta i naklejają przy nich zielone kropki.

- „Tyle, ile” – zabawa pobudzająco-hamująca. Potrzebne kartoniki z kropkami, jeden pusty. Dzieci poruszają się po sali w dowolny sposób przy melodii utworu Domowa piosenka. Gdy muzyka milknie, R. pokazuje kartonik z wybraną liczbą kropek i mówi: Zaklaszcz tyle. Gdy melodia powraca, dzieci ponownie wykonują dowolne ruchy. Gdy R. pokaże pusty kartonik, dzieci nie ruszają się, pomimo polecenia.

- Nauka pierwszej zwrotki piosenki

Kiedy wracam ze szkoły

i otworzyć chcę drzwi,

już od progu dobiega