Przedszkola dla wszystkich przyjazne

dziecko żłobek.jpeg

Miasto Opole oraz partnerzy z 5 Gmin Aglomeracji Opolskiej obejmą wsparciem 55 przedszkoli publicznych (wraz z oddziałami zamiejscowymi) z zakresu: rozszerzenia oferty ośrodków wychowania przedszkolnego o zajęcia dodatkowe wyrównujące szanse edukacyjne dzieci oraz wzmacniające ich kompetencje kluczowe, doskonalenie umiejętności i kwalifikacji nauczycieli wychowania przedszkolnego poprzez udział w studiach podyplomowych/kursach oraz szkoleniach. W ramach projektu planowane jest również doposażenie istniejącej infrastruktury przedszkolnych placów zabaw (utworzenie ścieżek sensorycznych), zakupy nowoczesnych urządzeń i materiałów dydaktycznych. Projekt zakłada również utworzenie 13 nowych miejsc wychowania przedszkolnego, dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami/SPE w gminie Dąbrowa.

Numer wniosku o dofinansowanie: RPOP.09.01.04-16-0004/19-00

Fundusz: Europejski Fundusz Społeczny

Program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Opolskiego na lata 2014-2020

Lider projektu: Miasto Opole