JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieciw wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważonanorma na energię wynosi 1320 kcal.Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 990 kcal. I śniadanie 20-25% od 200 do 250kcal, II śniadanie 15 -20% od 150 do 200kcal,obiad 35-40% od 350 do 400kcal,podwieczorek 5-10% od 50 do 100kcal

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

24.02.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno- żytnie z masłem, wędlina szynkowa, pomidor, ogórek zielony, kawa z mlekiem, woda mineralna.

Mandarynka.

Mleko, pszenica, jaja

Krupnik zabielany z kaszy jęczmiennej, spaghetti wieloziarniste z mięsem, sosem pomidorowym i żółtym serem, Napój H2owoc.

25.02.20

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorem, herbata z cytryną.

Pomarańcza.

Mleko, pszenica, jaja

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, ziemniaki z koperkiem, kotlet z indyka, surówka Coleslaw z kapusty pekińskiej, lemoniada cytrynowa z imbirem.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Babka piaskowa, kakao, jabłuszko.

26.02.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno -żytnie z masłem, szynka od górali, sałata, papryka, kawa z mlekiem vb.

Banan.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa ogórkowa, makaron z polewą truskawkową z serkiem mascarpone i jogurtem naturalnym, napój pomarańczowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Chałka z masłem i miodem, kakao, jabłuszko.

27.02.20

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i kremem czekoladowym, mleko.

Gruszka.

Mleko, pszenica, jaja

Barszcz czerwony z ziemniakami, pulpety wieprzowe w sosie pieczarkowym z kaszą gryczaną, marchewka mini okraszana masełkiem, sok niepasteryzowany.

28.02.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem.

Jabłko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z kaszą jaglaną, ziemniaki z masełkiem i cebulką, filet z morszczuka duszony na koperku, surówka z ogórka kiszonego ze śmietaną, napój owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Budyń waniliowy z musem truskawkowym.

Mleko

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

02.03.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, parówki na gorąco z ketchupem, herbata z cytryną.

Mandarynka.

Mleko, pszenica, jaja

Kapuśniak z kiszonej kapusty, pierogi leniwe z masełkiem, tarta marchewka, sok warzywno-owocowy Kubuś.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Bułka kajzerka z masłem, pasta jajeczna z natką pietruszki, kawa z mlekiem, jabłuszko.

03.03.20

ALERGENY

Płatki zbożowe na mleku, bułka grahamka z masłem i żółtym serem, papryka.

Banan.

Mleko, pszenica, jaja

Rosół z makaronem i natką pietruszki, pieczeń wieprzowa ze schabu duszona w ziołach z kaszą wiejską, kapusta czerwona na ciepło, lemoniada cytrynowa z imbirem i miodem.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Kasza manna na mleku z musem truskawkowym.

Mleko

04.03.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, pasta drobiowa z ogórkiem kiszonym i szczypiorem, kawa z mlekiem.

Pomarańcza.

Mleko, pszenica, jaja

Żurek śląski z ziemniakami, pierogi ruskie z masełkiem i cebulką, surówka z kapusty pekińskiej z kukurydzą, kompot z owoców mieszanych.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Bułeczki drożdżowe z marmoladą, kakao, jabłuszko.

05.03.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka wiejska, pomidor, sałata, kawa z mlekiem.

Gruszka.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa kalafiorowa z zielonym groszkiem, makaron razowy z gulaszem wieprzowym w sosie pomidorowym, surówka z sałaty lodowej z koperkiem, sok niepasteryzowany.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Kolorowe kryształki galaretki z mandarynką.

06.03.20

ALERGENY

Weka z masłem, twarożek z miodem, kakao.

Jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa koperkowa z ryżem, ziemniaki, filet z dorsza opiekany na masełku klarowanym, surówka z kapusty kiszonej z rodzynkami i marchewką, napój owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Mus owocowy Kubuś, chrupki kukurydziane.