JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważona norma na energię wynosi 1313 kcal.Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 985 kcal. I śniadanie 25-30% od 350 do 420kcal, II śniadanie 5 -10% od 70 do 140kcal,obiad 35-40% od 490 do 560kcal,podwieczorek 5-10% od 70 do 140kcal

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, parówki na gorąco z ketchupem, herbata z cytryną.

Jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa fasolowa, prażuchy z masełkiem i cebulką, jajecznica, tarta marchewka, sok H2owoc.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Kasza manna na mleku z musem owocowym.

22.09.2020

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i kremem czekoladowym, mleko.

Gruszka

Mleko, pszenica, jaja

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, ziemniaki, kurczak pieczony, mizeria ze śmietaną, lemoniada cytrynowa.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Babka piaskowa, herbatka z cytryną, jabłuszko.

22.09.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka od górali, ogórek zielony, kiełki rzodkiewki, kawa z mlekiem.

Banan

Mleko, pszenica, jaja

Zupa jarzynowa z kapustą włoską, naleśniki z twarożkiem i polewą truskawkową na jogurcie naturalnym, sok niepasteryzowany warzywno- owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Długa bułka z masłem, polędwica drobiowa, ogórek kiszony, herbatka owocowa.

ALERGENY

Płatki zbożowe na mleku, bułka grahamka z masłem, ser żółty, papryka, kakao.

Arbuz.

Mleko, pszenica, jaja

Rosół z makaronem i natką pietruszki, pulpety wieprzowo-drobiowe w sosie pomidorowym z kaszą perłową, brokuły z czerwoną cebulką w sosie winegret, sok owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Naturalny jogurt brzoskwiniowo jeżynowy z chrupkami kukurydzianymi.

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem.

Jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa koperkowa z ryżem, ziemniaki z cebulką, paluszki rybne z fileta, surówka z kapusty kiszonej, napój owocowy.

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

28.09.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka wiejska, ogórek zielony, papryka, kawa z mlekiem.

Arbuz

Mleko, pszenica, jaja

Żurek śląski, racuszki drożdżowe z jabłuszkiem pod białą pierzynką, sok Kubuś.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Długa bułka z masłem, pasta rybna z twarożkiem, herbatka owocowa, gruszka.

Mleko, pszenica, jaja, ryba

29.09.2020

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorem, kakao.

Śliwka węgierka.

Mleko, pszenica, jaja

Kasza manna na rosole z natką pietruszki, ziemniaki z cebulką, kotlet mielony, sałata lodowa ze śmietaną, sok jabłkowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Deser jogurtowy z malinami, chrupki kukurydziane.

30.09.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, polędwica drobiowa, pomidor, sałata, kiełki brokułu, kawa z mlekiem.

Gruszka

Mleko, pszenica, jaja

Zupa ogórkowa, placki ziemniaczane z cukinią, i bitą śmietaną, surówka z tartej marchewki, sok warzywno- owocowy niepasteryzowany.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Rogalik z masłem i dżemem 100% z owoców, kakao, jabłuszko.

01.10.2020

ALERGENY

Płatki zbożowe na mleku, bułka grahamka z masłem, ser żółty, papryka.

Arbuz.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa brokułowa, bitki wieprzowe na cebulce  w sosie własnym z kaszą wiejską, buraczki z chrzanem, sok owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler, gorczyca

02.10.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorem, kawa z mlekiem.

Jabłko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z kaszą jaglaną, ziemniaki, filet z morszczuka opiekany na masełku klarowanym, surówka z białej kapusty z koperkiem, sok owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Budyń śmietankowy z musem truskawkowym.