JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieciw wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważonanorma na energię wynosi 1320 kcal.Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 990 kcal. I śniadanie 20-25% od 200 do 250kcal, II śniadanie 15 -20% od 150 do 200kcal,obiad 35-40% od 350 do 400kcal,podwieczorek 5-10% od 50 do 100kcal

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

03.08.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, polędwica drobiowa, ogórek zielony, papryka, kawa z mlekiem.

Arbuz

Mleko, pszenica, jaja

Zupa fasolowa, makaron spaghetti z mięsem, sosem pomidorowym i żółtym serem, napój owocowy H2owoc.

04.08.2020

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i dżemem 100% z owoców, mleko.

Banan

Mleko, pszenica, jaja

Zupa ziemniaczana z koperkiem, potrawka drobiowa z warzywami (cukinia, papryka, kukurydza, czerwona cebulka) i ryżem w sosie pomidorowym, sok owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Drożdżówka z twarożkiem i jabłuszkiem, herbatka owocowa.

05.08.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, parówki na gorąco z ketchupem, herbata z cytryną.

Jabłuszko

Mleko, pszenica, jaja

Zupa ogórkowa, pierogi leniwe z masełkiem i tartą marchewką, sok niepasteryzowany warzywno-owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Chałka z masłem i miodem, kakao, brzoskwinka.

06.08.2020

ALERGENY

Płatki zbożowe na mleku, bułka grahamka z masłem i serkiem topionym, papryka.

Gruszka

Mleko, pszenica, jaja

Rosół z makaronem i natką pietruszki, kluski śląskie z masełkiem, schab duszony w ziołach, sałata lodowa ze śmietaną, sok owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Naturalny jogurt brzoskwiniowo– truskawkowy, chrupki kukurydziane,

07.08.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem.

Jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z kaszą jaglaną, ziemniaki z cebulką, filet z dorsza duszony na koperku, surówka z kapusty kiszonej z marchewką, napój pomarańczowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Budyń waniliowy z musem owocowym.

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

27.07.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka swojska, pomidor, sałata, kawa z mlekiem.

Gruszka.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa fasolowa, prażuchy z masełkiem i cebulką, jajecznica, surówka z tartej marchewki,  napój owocowy H2owoc

Mleko, pszenica, jaja, seler

Budyń śmietankowy z musem jabłkowym.

28.07.20

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z rzodkiewka i szczypiorem, kakao.

Banan.

Mleko, pszenica, jaja

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, kopytka, filet z indyka sote, sałata lodowa ze śmietaną, sok owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Babka piaskowa, herbatka owocowa, jabłuszko.

29.07.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, wędlina drobiowa, pomidor, ogórek zielony, kawa z mlekiem.

Brzoskwinka.

Mleko, pszenica, jaja

Kapuśniak z kiszonej kapusty, naleśniki z twarożkiem i polewą truskawkową na jogurcie naturalnym, sok warzywno-owocowy niepasteryzowany.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Chałka z masłem i miodem, kakao, morele.

30.07.20

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i kremem czekoladowym, mleko.

Gruszka.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa ziemniaczana z koperkiem, gulasz  wieprzowy z warzywami (cukinia, papryka, pieczarki) i kaszą perłową, napój owocowy H2owoc.

Mleko, pszenica, seler

Naturalny jogurt brzoskwiniowo-jeżynowy z chrupkami kukurydzianymi.

31.07.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem.

Jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z makaronem, ziemniaki, filet rybny pieczony na masełku klarowanym, surówka z młodej kapusty, sok owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba