JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieciw wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważonanorma na energię wynosi 1320 kcal.Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 990 kcal. I śniadanie 20-25% od 200 do 250kcal, II śniadanie 15 -20% od 150 do 200kcal,obiad 35-40% od 350 do 400kcal,podwieczorek 5-10% od 50 do 100kcal

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

06.07.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka swojska, pomidor, sałata, kawa z mlekiem.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa ziemniaczana z koperkiem, potrawka drobiowa z ryżem i warzywami (cukinia, papryka, kukurydza) w  sosie pomidorowym, H2owoc.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Mus owocowy, chrupki kukurydziane.

07.07.2020

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorem, kakao.

Banan.

Mleko, pszenica, jaja

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, kopytka z masełkiem, kurczak pieczony, sałata lodowa ze śmietaną, lemoniada cytrynowa.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Babka piaskowa, herbata owocowa, jabłuszko.

08.07.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, parówki z szynki na gorąco z ketchupem, herbata z cytryną.

Brzoskwinka

Mleko, pszenica, jaja

Kapuśniak z kiszonej kapusty, racuszki drożdżowe z jabłuszkiem pod białą pierzynką, sok warzywno-owocowy niepasteryzowany.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Chałka z masłem i miodem, kakao, morele.

09.07.2020

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i kremem czekoladowym, mleko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa koperkowa z ryżem, ziemniaki, paluszki rybne z fileta, młoda kapusta duszona w śmietanie, sok owocowy Kubuś.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Kolorowe kryształki galaretki z gruszką.

10.07.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, pasta rybna z jajkiem, ogórkiem kiszonym i czerwoną cebulką, kawa z mlekiem.

Mleko, pszenica, jaja, ryba

Krupnik zabielany, pierogi ruskie z masełkiem i cebulką, surówka z tartej marchewki, H2owoc

Mleko, pszenica, jaja, seler

Budyń waniliowy z musem truskawkowym.

Mleko

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

13.07.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, wędlina szynkowa, pomidor, ogórek zielony, kawa z mlekiem.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z makaronem, prażuchy z masełkiem i cebulką, surówka z kapusty pekińskiej z koperkiem, H2owoc.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Mus owocowy, krążki ryżowe.

14.07.2020

ALERGENY

Długa bułka z masłem, twarożek z czerwoną cebulką, kakao.

Banan

Mleko, pszenica, jaja

Kasza jaglana na rosole z natką pietruszki, ziemniaki, kotlet schabowy, mizeria ze śmietaną, lemoniada cytrynowa.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Naturalny jogurt brzoskwiniowo - jeżynowy z chrupkami kukurydzianymi.

Mleko

15.07.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, pasta mięsna z natką pietruszki i szczypiorem, kawa z mlekiem.

Brzoskwinka

Mleko, pszenica, jaja

Zupa ogórkowa, naleśniki z twarożkiem i polewą truskawkową na jogurcie naturalnym, sok warzywno-owocowy niepasteryzowany.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Długa bułka z masłem, polędwica drobiowa, ogórek zielony, herbata owocowa, jabłuszko.

16.07.2020

ALERGENY

Długa bułka z masłem i dżemem 100% z owoców, mleko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa jarzynowa z kalafiorem, gulasz wieprzowy w sosie musztardowym z kaszą jęczmienną, surówka z młodej kapusty, napój H2owoc.

17.07.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, pasta jajeczna z ogórkiem kiszonym i szczypiorem, kawa z mlekiem.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa koperkowa z ryżem, ziemniaki, filet z dorsza pieczony na masełku klarowanym, marchewka z groszkiem okraszana masełkiem, lemoniada cytrynowa.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Galaretka z truskawkami, chrupki kukurydziane.