JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieciw wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważonanorma na energię wynosi 1320 kcal.Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 990 kcal. I śniadanie 20-25% od 200 do 250kcal, II śniadanie 15 -20% od 150 do 200kcal,obiad 35-40% od 350 do 400kcal,podwieczorek 5-10% od 50 do 100kcal

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

09.03.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka swojska, pomidor, sałata, kawa z mlekiem.

Pomarańcza.

Mleko, pszenica, jaja

Barszcz czerwony, placki ziemniaczane z twarożkiem i bitą śmietaną, tarta marchewka, napój H2owoc.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Rogalik z masłem i miodem, kakao, jabłuszko.

10.03.2020

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i kremem czekoladowym

Biała rzodkiew.

Mleko, pszenica, jaja

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, ziemniaki z cebulką, kotlet z indyka, kapusta biała gotowana w śmietanie z koperkiem, lemoniada cytrynowa.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Babka piaskowa, jabłuszko, herbatka owocowo-miętowa.

11.03.2020

ALERGENY

Stół szwedzki: pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, wędlina szynkowa, śląska, kabanosy drobiowe, ser żółty, jajo na twardo, oliwki zielone, papryka, sałata, ogórek zielony, herbata z cytryną.

Banan.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z kasza jaglaną i natką pietruszki, pierogi leniwe z masełkiem, tarte jabłuszko z rodzynkami i żurawiną, napój owocowy Kubuś.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Chałka z masłem, kakao, Mandarynka.

12.03.2020

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorem, kakao.

Jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa minestrone, pulpety drobiowe w sosie koperkowym z kaszą perłową, fasolka szparagowa z wody, sok niepasteryzowany warzywno-owocowy.

Mus owocowy, chrupki kukurydziane

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, pasta jajeczna z natką pietruszki i papryką, kawa z mlekiem.

Jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Krupnik ryżowy, ziemniaki z cebulką, łosoś sote, sałatka z ogórka kiszonego w śmietanie, sok owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Galaretka z owocami, musem z jogurtu naturalnego i serka Mascarpone.

Mleko