JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieciw wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważonanorma na energię wynosi 1320 kcal.Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 990 kcal. I śniadanie 20-25% od 200 do 250kcal, II śniadanie 15 -20% od 150 do 200kcal,obiad 35-40% od 350 do 400kcal,podwieczorek 5-10% od 50 do 100kcal

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

02.01.2020

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i kremem czekoladowym, mleko.

Jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa kalafiorowa, makaron spaghetti z mięsem, sosem pomidorowym i żółtym serem, napój owocowy H2owoc.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Mus owocowy z chrupkami kukurydzianymi.

03.01.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem.

Jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Kapuśniak z kiszonej kapusty, racuchy z jabłuszkiem pod białą pierzynką, sok owocowy Kubuś.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Bułka kajzerka z masłem, polędwica drobiowa, ogórek kiszony, herbata z cytryną.

07.01.2010

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i dżemem 100%, mleko, mandarynka.

Mleko, pszenica, jaja

Rosół z makaronem i natka pietruszki, ziemniaki z cebulką, kotlet schabowy, mizeria ze śmietaną, lemoniada cytrynowa.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Budyń waniliowy z musem jabłkowym.

Mleko

08.01.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, parówki na gorąco z ketchupem, herbata z cytryną, biała rzodkiew.

Mleko, pszenica, jaja

Żurek śląski, pierogi leniwe z masełkiem, tarta marchewka z jabłuszkiem, napój owocowy H2owoc.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Długa bułka z masłem, pasta drobiowa z ogórkiem kiszonym i szczypiorem, kawa z mlekiem.

09.01.2020

ALERGENY

Płatki zbożowe na mleku, bułka grahamka z masłem i serkiem topionym, papryka, jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa ziemniaczana z koperkiem, kasza perłowa z gulaszem wieprzowym w sosie musztardowym, buraczki z rodzynkami, sok warzywno-owocowy niepasteryzowany.

10.01.2020

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem, gruszka.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z kaszą jaglaną i natką pietruszki, ziemniaki, filet z dorsza opiekany, surówka z kapusty kiszonej z jabłuszkiem.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Naturalny jogurt z truskawkami, chrupki kukurydziane.

Mleko