JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieciw wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważonanorma na energię wynosi 1320 kcal.Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 990 kcal. I śniadanie 20-25% od 200 do 250kcal, II śniadanie 15 -20% od 150 do 200kcal,obiad 35-40% od 350 do 400kcal,podwieczorek 5-10% od 50 do 100kcal

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

27.01.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka od górali, ogórek zielony, pomidor, kawa z mlekiem

Mleko, pszenica, jaja

Barszcz zabielany, racuszki drożdżowe z jabłuszkiem pod biała pierzynką, sok warzywno-owocowy Kubuś.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Bułka kajzerka z masłem, polędwica drobiowa, ogórek kiszony, herbata z cytryną, gruszka.

28.01.20

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem, kakao.

Banan.

Mleko, pszenica, jaja

Kasza manna na rosole z natką pietruszki, ziemniaki z cebulką, kotlet ze schabu, kapusta czerwona na ciepło z żurawiną, lemoniada cytrynowa z imbirem.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Budyń śmietankowy z tartym jabłuszkiem.

29.01.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, wędlina szynkowa, sałata, papryka, kawa z mlekiem.

Mandarynka.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa minestrone z makaronem kuleczki, placki ziemniaczane z bitą śmietaną, tarta marchewka, napój owocowy H2owoc.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Chałka z masłem i dżemem 100% z owoców, kakao, jabłuszko.

30.01.20

ALERGENY

Bułka kajzerka z masłem, i kremem czekoladowym, mleko.

Biała rzodkiew do chrupania.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa ziemniaczana z kapustą włoską, pulpety wieprzowo - drobiowe w sosie koperkowym, marchewka mini z wody, sok niepasteryzowany warzywno-owocowy.

Mleko, pszenica, jaja.

31.01.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, pasta jajeczna ze  szczypiorkiem, kawa z mlekiem.

Mandarynka.

Mleko, pszenica, jaja

Krupnik ryżowy z zielonym groszkiem, ziemniaki z cebulką, łosoś sote, buraczki z chrzanem, sok owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Naturalny jogurt bananowo -truskawkowy z chrupkami kukurydzianymi.

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

03.02.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka wiejska, pomidor, ogórek zielony, kawa z mlekiem.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa fasolowa, potrawka drobiowa z warzywami (cukinia, pomidory, cebulka, papryka, kukurydza) w sosie pomidorowym z makaronem razowym, napój owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Kisiel wiśniowy z herbatnikami zbożowymi, gruszka.

04.02.20

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, dżem 100% z owoców, mleko.

Banan.

Mleko, pszenica, jaja

Rosół z makaronem i natką pietruszki, kopytka z masełkiem, kurczak pieczony, sałata lodowa ze śmietaną, lemoniada cytrynowa.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Drożdżówka z serem i jabłkiem, herbatka owocowo-miętowa.

05.02.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, parówki na gorąco z ketchupem, herbata z cytryną.

Biała rzodkiew do chrupania.

Mleko, pszenica, jaja

Żurek śląski z ziemniakami, ryż zapiekany z jabłuszkiem i bitą śmietaną, Kubuś warzywno-owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Długa bułka z masłem, wędlina drobiowa, sałata, ogórek zielony, kawa z mlekiem, mandarynka.

06.02.20

ALERGENY

Płatki czekoladowo-zbożowe na mleku, bułka grahamka z masłem, serek topiony, papryka.

Jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa jarzynowa, gulasz wieprzowy w sosie musztardowym z kaszą perłową, sałatka z ogórka kiszonego z czerwoną cebulką, sok warzywno-owocowy niepasteryzowany.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Naturalny jogurt z truskawkami, chrupki kukurydziane.

07.02.20

ALERGENY

Pieczywo mieszane  z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z makaronem muszelka i natką pietruszki, ziemniaki, filet z dorsza opiekany, surówka z kapusty kiszonej z rodzynkami, sok owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Kasza manna na mleku z tartym jabłuszkiem.