JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieciw wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważonanorma na energię wynosi 1320 kcal.Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 990 kcal. I śniadanie 20-25% od 200 do 250kcal, II śniadanie 15 -20% od 150 do 200kcal,obiad 35-40% od 350 do 400kcal,podwieczorek 5-10% od 50 do 100kcal

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

09.12.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka wiejska, papryka, ogórek zielony, kawa z mlekiem.

Marchewka do chrupania

Mleko, jaja, pszenica

Zupa szpinakowa, racuszki drożdżowe z jabłuszkiem pod białą pierzynką, soczek warzywno-owocowy Kubuś.

Mleko, jaja, pszenica, seler

Długa bułka z masłem, ser żółty, pomidor, kakao.

10.12.19

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, dżem 100% z owoców, mleko.

Mleko, jaja, pszenica

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, ziemniaki, bitki ze schabu na cebulce, sałata lodowa ze śmietaną, sok niepasteryzowany.

Mleko, jaja, pszenica, seler

Babka piaskowa, herbatka miętowa, jabłuszko.

11.12.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, wędlina szynkowa, sałata, pomidor, kawa z mlekiem.

Banan.

Mleko, jaja, pszenica

Zupa ogórkowa, ryż na mleku z bitą śmietaną i tartym jabłuszkiem z rodzynkami, napój pomarańczowy.

Mleko, jaja, pszenica, seler

Bułka kajzerka z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem.

12.12.19

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorem, kakao.

Mleko, jaja, pszenica

Barszcz zabielany, pulpety wieprzowo-drobiowo z kaszą perłową w sosie pomidorowym, fasolka szparagowa z wody, sok jabłkowy.

Mleko, jaja, pszenica, seler

Budyń waniliowy z musem truskawkowym

Mleko

13.12.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem.

Jabłuszko.

Mleko, jaja, pszenica

Krupnik ryżowy, ziemniaki, filet rybny duszony na koperku surówka Colesław z kapusty pekińskiej, lemoniada cytrynowa z imbirem.

Mleko, jaja, pszenica, seler, ryba

Kolorowe kryształki galaretki z gruszką.

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

16.12.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, polędwica drobiowa, pomidor, sałata, kawa z mlekiem.

Banan.

Mleko, jaja, pszenica

Zupa kalafiorowa z marchewką, spaghetti z mięsem, sosem pomidorowym i żółtym serem, napój H2Owoc.

Mleko, jaja, pszenica, seler

Mus owocowy z herbatnikami wielozbożowymi.

17.12.19

ALERGENY

Płatki zbożowe na mleku, bułka grahamka z masłem i serkiem topionym, papryka.

Mleko, jaja, pszenica

Rosół z makaronem i natką pietruszki, kopytka, kurczak pieczony, brokuł mini okraszany masełkiem, lemoniada cytrynowa.

Mleko, jaja, pszenica, seler

Drożdżówka z serem i jabłuszkiem, herbatka owocowa.

18.12.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, wędlina szynkowa, ogórek zielony, papryka, kawa z mlekiem.

Gruszka.

Mleko, jaja, pszenica

Barszcz czerwony, pierogi z kapustą i grzybami, surówka z tartej marchewki, sok jabłkowy.

Mleko, jaja, pszenica, seler

Chałka z masłem i miodem, kakao, jabłuszko.

19.12.19

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i kremem czekoladowym, mleko.

Biała rzodkiew do chrupania.

Mleko, jaja, pszenica

Zupa ziemniaczana z koperkiem, kasza jęczmienna z gulaszem wieprzowym w sosie musztardowym, buraczki z jabłkiem, sok niepasteryzowany owocowo-warzywny.

20.12.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, ser żółty, pomidor, kakao.

Jabłuszko.

Mleko, jaja, pszenica

Zupa pomidorowa z ryżem, ziemniaki, kotlet rybny, surówka z kapusty kiszonej z rodzynkami, sok owocowy.

Mleko, jaja, pszenica, seler

Naturalny jogurt truskawkowy z chrupkami kukurydzianymi.

Mleko