Zadania 27.03.2020 Biedronki

Temat: Wiosna lubi zielone - malowanie na zielono

Data: 27.03.2020

Zadania:

1. Czytamy opowiadanie: 

„Zielona żabka”

Bożena Forma

Zielona żabka nad stawem mieszkała. Codziennie na olbrzymim liściu siadała i rozmyślała. – Ach, jaka jestem brzydka, zielona jak trawa, jak glony w stawie. Nie wyglądam wcale ciekawie. Kto taką brzydką zechce mieć za żonę. Dlaczego wszystko mam takie zielone! Nagle w pobliżu ważka usiadła. A żabka rzecze:

– Jaka powabna. Wszyscy uwagę na nią zwracają, wciąż jej barwami się zachwycają. W trawie biedronka się pojawiła.

– Czemu się smucisz, sąsiadko miła? – Biedronko, piękna twoja sukienka. Ciągle zazdrośnie na nią ktoś zerka. Jam nieszczęśliwa w swojej zieleni, kolor mój nigdy już się nie zmieni. Wtem dumnie bocian przez łąkę kroczy. Otwiera mocno swe bystre oczy.

– Tak tu zielono, moi kochani, że aż się w głowie kręci czasami. Serduszko żabce mocno zabiło. – Kiedy mnie ujrzy, nie będzie miło. Muszę czym prędzej schować się w trawie. Tymczasem bocian zerka ciekawie. Ponieważ jednak zielona była, to przed bocianem dobrze się skryła. Właśnie dla żabki jest przeznaczona świeża, soczysta barwa zielona.

2. Rozmowa dotycząca opowiadania: Kto jest głównym bohaterem opowiadania?; Kogo żabka spotkała na łące?; Jaki problem miała żabka?; Dlaczego bocian nie upolował żaby?; Jak zwierzęta dostosowują się do warunków zewnętrznych?

3. „Zielony obrazek” – malowanie farbami.

„Mój zielony obrazek” – ćwiczenia w wypowiadaniu się na temat swojej pracy.

 

4. "Wiosenny ogródek" - praca z książką Czytamy 52-53

5.  Utrwalenie piosenki "Maszeruje wiosna" 

https://www.youtube.com/watch?v=LFPthrmErcY

6. Poniżej karty pracy, zadania do wyboru.