16.04.2020

Temat: Jak powstaje chleb?

Data: 16.04.2020

„ Jak powstaje chleb”? – oglądanie bajki edukacyjnej. Rodzic zadaje pytania.: Jak powstaje chleb?; Jak do powstania chleba przyczynia się rolnik?; Jak do powstania chleba przyczynia się młynarz?; Jak do powstania chleba przyczynia się piekarz?; Jaką rolę ma sprzedawca?; Dlaczego chleb jest tak ważny dla człowieka?- symbol dostatku i życia.

https://www.youtube.com/watch?v=kWq3VMWJ9MA

„Nosimy worki”- zabawa ruchowa twórcza. Dziecko ma za zadanie naśladować przenoszenie worków z jednej strony pokoju na drugą. Rodzic za każdym razem zmienia polecenie: lekkie worki – ciężkie worki. Dziecko stara się pokazać swoim ruchem przenoszony ciężar.

 „ Rysujemy znaczki” – zabawy rozwijające małą motorykę. Rodzic wysypuje na płaskie miseczki, talerzyki dostępne w domu produkty pochodzące ze zboża. Prosi dziecko, aby wybrało sobie miseczkę i na wysypanym produkcie narysowało wybrany wzór. Następnie dziecko wybiera inna miseczkę, aby mogło spróbować pisać na różnych produktach. Dziecko określa, na czym pisało się najlepiej, co było przyjemne, a co nie.

„ Wiatraczki” – zabawa ruchowa. Dziecko rusza się w rytm ulubionej muzyki. Kiedy muzyka cichnie dziecko zamienia się wiatraczek i obraca się w miejscu dookoła własnej osi, z rękoma rozłożonymi na boki.

Karty pracy do wyboru, chętni mogą zrobić wszystkie