23.04.2020

Temat: Wielkie sprzątanie

Data: CZWARTEK- 23.04.2020

ZADANIA:

- BAJKA EKOLOGICZNAhttps://www.youtube.com/watch?v=I-b0z5LqhKc 

Pytania do bajki:

  1. Gdzie odpoczywali przyjaciele z Eko – Patrolu? Czy był tam porządek?
  2. Kim był „potwór”, który ich odwiedził?
  3. Co stało się foce Klarze?
  4. Co rozwieszali przyjaciele na tablicach?
  5. Dlaczego Pan Śmieciarz Gerwazy uważał, że śmieci są źle posegregowane?
  6. Gdzie pojechał Eko – Patrol z Panem Gerwazym? Co tam robili?

- Karta pracy, Najwyższy – najniższy, najszerszy – najwęższy. Kartę pracy można pobrać poniżej.

 

 

- Gimnastyka dla dużych i małych - https://www.youtube.com/watch?v=S5TFdKc6TB4 

-„ Segregujemy śmieci” – zabawa dydaktyczna. Rozwijanie logicznego myślenia, klasyfikowanie według podanej cechy. Dziecko wspólnie z rodzicem przygotowuje trzy pudełka, które ozdabiają w następujący sposób: pierwsze jest koloru niebieskiego z napisem papier, drugie ma kolor żółty i napis plastik, metal, trzecie z kolei jest koloru zielonego z napisem szkło. Rodzic na dywanie rozkłada różne przedmioty ( śmieci), np. butelki szklane, pudełka po jogurtach, papierki itp. Dziecko ma je posegregować. Po zabawie Rodzic zadaje dziecku pytania: Dlaczego kosze mają różne kolory?; Co to znaczy segregacja?;Dlaczego należy segregować śmieci?; Co można zrobić np. z zebranej makulatury?.  Rodzic na podstawie dostępnych źródeł informuje dzieci, jak długo rozkładają się niektóre produkty, oraz jak szkodliwe jest palenie ich np. w piecach centralnego ogrzewania.

- Karty pracy nr 3 strona 28, rozwijanie logicznego myślenia. Segregowanie śmieci zgodnie z podaną zasadą: plastik, szkło, papier. Zadanie dodatkowe – segregowanie puszek od najmniejszej do największej.

Praca plastyczna dla chętnych: Ekoludek, wykonanie pracy plastycznej z materiałów wtórnych np. butelek plastikowych, gazet, pojemników po jogurtach.