14.05.2020

TEMAT TYGODNIA: NA ŁĄCE

Temat: W stawie – rozwój żaby

Data: 14.05.2020

Zadania:

„ Żaba” – historyjka obrazkowa z Karty Pracy nr 4 strona 8 – Zadaniem dziecka jest wycięcie obrazków, ułożenie ich w odpowiedniej kolejności, naklejenie we właściwych miejscach oraz opowiedzenie ich treści – omówienie etapów rozwoju żaby.

„ Na wiosennej łące” – zabawa ruchowa. Rodzic opowiada dziecku historię, a dziecko za pomocą gestów, ruchów i wyrazów dźwiękonaśladowczych próbuje odwzorować jej treść.

Jaka piękna pogoda, świeci słonko. Wszyscy mieszkańcy łąki już wstali i wzięli się do pracy. Mrówki budują swoje miasto, zajączki skaczą po łące: kic kic. Żabki pływają w jeziorze i kumkają: kum, kum. Ptaszki wysoko fruwają po niebie. Bocian dostojnie kroczy, klekocząc: kle, kle. Nagle powiał wiatr, trawy i kwiaty kołyszą się na wietrze: szu, szu, szu. Zaczął padać majowy deszczyk: kap, kap, kap. Wszystkie zwierzątka chowają się do swoich domków.

Zabawy słownikowe – układanie zdań z podanymi przez Rodzica wyrazami o tematyce związanej z łąką. Rozwijanie prostych zdań i równoważników zdań.

https://www.youtube.com/watch?v=3dls5H-smSwfilm edukacyjny o roślinach oraz zwierzętach mieszkających w stawie.

„Masażyk” – zabawa relaksacyjna. Rodzic siada za dzieckiem tak, aby plecy dziecka były „ kartką” do rysowania. Recytując wiersz Beaty Gawrońskiej Rodzic wykonuje na plecach dziecka określone ruchy. Po każdej recytacji następuje zamiana miejsc. Do zabawy mogą przyłączyć się wszyscy domownicy

Dla chętnych:

Gry on-line, film rozwoju żaby, nauak rysowania żaby i wiele innych ciekawostek -https://klikankowo.jimdofree.com/edukacja-spo%C5%82eczna-przyrodnicza/zwierz%C4%99ta/%C5%BCaby/

Ciekawostki o żabach do poczytaniahttps://klikwakacje.pl/ciekawostki-fakty-informacje-zaby/