15.05.2020

TEMAT TYGODNIA: NA ŁĄCE

TEMAT:  PLENER MALARSKI – PIĄTEK 15.05.2020

ZADANIA:

,,Łąka" - nauka języka migowego ( filmy prześlę Państwu na WhatsApp)

„ Biedronka” – zabawa matematyczno – plastyczna ( karta pracy do pobrania i wydrukowania poniżej). Dziecko koloruje biedronkę na czerwono oraz wycina czarne kropeczki. Na pancerzykach biedronki nie ma kropek. Dziecko rozwiązuje zadania tekstowe podane przez Rodzica i układa tyle kropek na pancerzyku biedronki ile wskaże wynik zadania.

Przykładowe zadania tekstowe:

1.      Pewna mała biedronka urodziła się bez kropel. Była bardzo smutna. Zobaczyła to pszczółka, która powiedziała jej, że narysuje jej kropki. Najpierw narysowała 1 kropkę, jednak biedronka była nadal smutna, więc pszczółka dorysowała jeszcze 3 kropki. Ile kropek narysowała pszczółka biedronce?

2.      Pewna biedronka miała na grzbiecie 6 kropek, nagle zawiał wiatr i zgubiła 2 kropki. Ile kropek zostało biedronce?

Zachęcam rodziców do wymyślania własnych zadań tekstowych. Miłej zabawy:)

 

 

,,Na wiosennej łące” – zabawa ruchowa. R. opowiada historię, a dzieci za pomocą gestów, ruchów i wyrazów dźwiękonaśladowczych próbują przedstawić treść opowiadania.

Jest piękna pogoda, świeci słońce. Wszyscy mieszkańcy łąki już wstali i wzięli się do pracy. Mrówki budują swoje miasto, zajączki skaczą po łące: kic, kic. Żabki pływają w jeziorze i kumkają: kum, kum. Ptaszki fruwają wysoko po niebie. Bocian dostojnie kroczy, klekocząc: kle, kle. Nagle powiał wiatr, trawy i kwiaty kołyszą się na wietrze: szu, szu, szu. Zaczął padać majowy deszczyk: kap, kap,kap. Wszystkie zwierzątka chowają się do swoich domków.

- Praca z K4., 6 – opowiadanie o obrazku przedstawiającym łąkę. Wskazywanie zwierząt, które skaczą, latają i pełzają. Podawanie ich nazw. Rysowanie kresek odpowiadających liczbie poszczególnych elementów na obrazku.

-„Taniec owadów” – zabawa muzyczno-ruchowa ekspresyjna. Dzieci-owady tańczą po całej sali zgodnie z melodią.

Do tańca można wykorzystać chusty, szarfy bądź gazety (jako skrzydła).

Propozycja melodii : Cztery pory roku. Wiosna Antonia Vivaldiego

https://www.youtube.com/watch?v=Z_tk-AhlA1o

,,Motyl” lub ,,Biedronka”- praca plastyczna

Biedronka na łace- praca plastyczna http://krokotak.com/2017/03/ladybug-crafts-for-kids/

Latający Motyl – praca plastyczna https://teachbesideme.com/flapping-butterfly-craft/  szablon motyla do druku

https://teachbesideme.com/wp-content/uploads/2019/07/Flapping-Butterfly-Craft-Template.pdf

Dla chętnych:

Sudoku ,, Łąka" - gra interaktywna https://www.janauczycielka.com/gry-interaktywne/

Kodowanie https://ztorbynauczycielki.pl/kodowanie/

http://3.bp.blogspot.com/-Y7isufxHr-k/TmutbJ2DRhI/AAAAAAAAA7s/xNdrOkJExB8/s1600/matrix01-a_1.jpg

Gra biedronka – gra matematyczna, ćwiczenia w liczeniu.

Potrzebna jest: kostka do gry, guziki oraz plasza która można wydrukować tu https://funlearningforkids.com/wp-content/uploads/2015/04/Ladybug-Roll-and-Cover-Math-Game.pdf

Instrukcja:  dziecko rzuca kostką i bierze tyle guzików ile wypadło oczek. na kostce. Następnie układa guziki w odpowiednich miejscach na planszy (na kropkach). Grę kończymy gdy na każdej  kropce będzie guzik.