JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważona norma na energię wynosi 1313 kcal.Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 985 kcal. I śniadanie 25-30% od 350 do 420kcal, II śniadanie 5 -10% od 70 do 140kcal,obiad 35-40% od 490 do 560kcal,podwieczorek 5-10% od 70 do 140kcal

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

19.04.21

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, polędwica drobiowa, pomidor, papryka, kawa z mlekiem, kiwi.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa ogórkowa, pierogi leniwe z masełkiem, tarta marchewka, napój owoce +woda.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Długa bułka z masłem, pasta jajeczna, herbata z cytryną, jabłuszko.

20.04.21

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem, kakao, gruszka.

Mleko, pszenica, jaja

Rosół z makaronem i natką pietruszki, ziemniaki z cebulką, kotlet mielony, sałata ze śmietaną, lemoniada cytrynowa.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Babka piaskowa, herbatka owocowa, jabłuszko.

21.04.21

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka wiejska, sałata, papryka, kawa z mlekiem, melon.

Mleko, pszenica, jaja

Kapuśniak z kiszonej kapusty, naleśniki z twarożkiem i polewą truskawkową, kompot z owoców mieszanych

Mleko, pszenica, jaja, seler

Bułka kajzerka z masłem, pasta mięsna z ogórkiem kiszonym, herbatka z cytryną, jabłuszko.

22.04.21

ALERGENY

Chałka z masłem i kremem czekoladowym, mleko, banan.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa fasolowa, kasza perłowa, filet drobiowy duszony na cebulce w sosie własnym, buraczki  z chrzanem, kompot z owoców mieszanych.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Mus owocowy Kubuś, wafle ryżowe.

23.04.21

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem, gruszka.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z kaszą kuskus, ziemniaki, łosoś sote , fasolka szparagowa w sosie winegret, sok owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Naturalny jogurt z jagodami, chrupki kukurydziane.

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

26.04.21

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, wędlina szynkowa, ogórek zielony, papryka kawa z mlekiem, kiwi.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa szpinakowa, racuszki drożdżowe z jabłuszkiem pod białą pierzynką, sok warzywno-owocowy Kubuś.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Długa bułka z masłem i żółtym serem, pomidor, herbata z cytryną, gruszka.

27.04.21

ALERGENY

Płatki zbożowe na mleku, bułka grahamka z masłem i serkiem topionym, papryka, banan.

Mleko, pszenica, jaja

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, ziemniaki, kurczak pieczony, surówka z ogórka zielonego z koperkiem i szczypiorem, lemoniada cytrynowa.

28.04.21

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, wędlina drobiowa, pomidor, kiełki mix, kawa z mlekiem, gruszka.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa krem z kalafiora, spaghetti z mięsem, sosem pomidorowym i żółtym serem, sok warzywno-owocowy niepasteryzowany.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Kasza manna na mleku z musem truskawkowym.

29.04.21

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i dżemem 100% z owoców, kakao, melon.

Mleko, pszenica, jaja

Barszcz czerwony, gulasz wieprzowy w sosie chrzanowym z warzywami ( papryka, cukinia, kukurydza, fasolka szparagowa cebulka) i kaszą perłową, sok owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Naturalny jogurt jagodowo-bananowy z chrupkami kukurydzianymi.

30.04.21

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem, jabłko.

Mleko, pszenica, jaja

Rosół z kaszą kuskus i natką pietruszki, ziemniaki z cebulką, filet z miruny w panierce z płatków kukurydzianych, surówka z kapusty kiszonej z marchewką i żurawiną sok warzywno - owocowy niepasteryzowany.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba