JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważona norma na energię wynosi 1313 kcal.Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 985 kcal. I śniadanie 25-30% od 350 do 420kcal, II śniadanie 5 -10% od 70 do 140kcal,obiad 35-40% od 490 do 560kcal,podwieczorek 5-10% od 70 do 140kcal

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

18.01.21

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, polędwica drobiowa, papryka, ogórek zielony, kawa z mlekiem, jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa kalafiorowa z natką pietruszki i koperkiem, spaghetti z mięsem, sosem pomidorowym i żółtym serem, napój H2owoc.

Mleko, pszenica, jaja

Kasza manna na mleku z musem owocowym.

19.01.21

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i dżemem 100% z owoców, mleko, banan.

Mleko, pszenica, jaja

Krupnik ryżowy, ziemniaki z cebulką, kotlet drobiowy w panierce z płatków kukurydzianych, czerwoną kapustą na ciepło z jabłuszkiem, sok pomarańczowy.

Mleko, pszenica, jaja

Naturalny jogurt brzoskwiniowo-jeżynowy, biszkopciki bezcukrowe.

20.01.21

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka z fileta indyka, ser żółty, pomidor, kawa z mlekiem, gruszka, plasterki cytryny.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa minestrone z makaronem kuleczki, ryż na mleku z polewą truskawkową na jogurcie naturalnym, sok niepasteryzowany warzywno-owocowy.

Mleko, pszenica, jaja

Długa bułka z masłem, pasta mięsna z ogórkiem kiszonym i szczypiorem, herbatka owocowa, jabłuszko.

21.01.21

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorem, kakao, mandarynka.

Mleko, pszenica, jaja

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, gulasz wieprzowy w sosie musztardowym z kaszą bulgur, marchewka z groszkiem, lemoniada cytrynowa.

Mleko, pszenica, jaja

Drożdżówka z jabłuszkiem, herbatka z cytryną.

22.01.21

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajecznica ze szczypiorem, kawa z mlekiem, gruszka.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z kaszą jaglaną, ziemianki z cebulką, paluszki rybne z fileta, surówka z kiszonej kapusty z jabłuszkiem i rodzynkami, sok owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, ryba

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

25.01.21

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka wiejska, ogórek zielony, papryka, kawa z mlekiem, jabłuszko, plasterki cytryny.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa gulaszowa, racuszki drożdżowe z owocami pod białą pierzynką, sok owocowy Kubuś.

Mleko, pszenica, jaja

Długa bułka z masłem, ser żółty, pomidor, herbatka owocowa, mandarynka.

26.01.21

ALERGENY

Chałka z masłem i kremem czekoladowym, mleko, banan.

Mleko, pszenica, jaja

Rosół z makaronem i natką pietruszki, kopytka z masełkiem, schab pieczony, kapusta kiszona na ciepło, lemoniada cytrynowa z imbirem.

Mleko, pszenica, jaja

Babka piaskowa, kakao, jabłuszko.

27.01.21

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, parówki z szynki na gorąco z ketchupem, kawa z mlekiem, biała rzodkiew.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa ogórkowa, makaron z masłem i serem, mix owocowy, sok niepasteryzowany.

Mleko, pszenica, jaja

Długa bułka z masłem, polędwica drobiowa, pomidor, herbata owocowa, jabłuszko.

28.01.21

ALERGENY

Płatki zbożowe na mleku, bułka grahamka z masłem i serkiem topionym, papryka, gruszka.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa fasolowa, pulpety wieprzowe w sosie pomidorowym z kaszą gryczaną białą, sałatka z ogórka kiszonego z czerwoną cebulką, sok jabłkowy.

Mleko, pszenica, jaja

Mus owocowy Kubuś, krążki ryżowe.

29.01.21

ALERGENY

Pieczyw mieszane pszenno-żytnie z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorem, kawa z mlekiem, mandarynka.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z makaronem i natka pietruszki, ziemniaki z cebulką, filet z dorsza w panierce z płatków kukurydzianych, buraczki z jabłuszkiem i żurawiną, sok pomarańczowy.

Mleko, pszenica, jaja, ryba

Budyń waniliowy z musem truskawkowym