JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważona norma na energię wynosi 1313 kcal.Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 985 kcal. I śniadanie 25-30% od 350 do 420kcal, II śniadanie 5 -10% od 70 do 140kcal,obiad 35-40% od 490 do 560kcal,podwieczorek 5-10% od 70 do 140kcal

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

22.03.2021

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, wędlina szynkowa, pomidor, ogórek zielony, kawa z mlekiem, kiwi.

Pszenica, jaja, mleko

Zupa krem z brokułów, ziemniaki, jajo w sosie koperkowym, marchewka mini okraszana bułką tartą, napój owoce + woda.

Pszenica, jaja, mleko, seler

Kasza manna na mleku z musem owocowym.

23.03.2021

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorem, kakao, banan.

Pszenica, jaja, mleko

Kasza jaglana na rosole z natką pietruszki, ziemniaki, kotlet schabowy w panierce z płatków kukurydzianych, mizeria ze śmietaną, lemoniada cytrynowa z imbirem.

Pszenica, jaja, mleko, seler

Drożdżówka z jabłuszkiem, herbatka owocowa.

24.03.2021

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, polędwica drobiowa, kawa z mlekiem, jabłuszko.

Pszenica, jaja, mleko

Zupa fasolowa, naleśniki z twarożkiem i polewą truskawkową na jogurcie naturalnym, sok warzywno-owocowy niepasteryzowany.

Pszenica, jaja, mleko, seler

Długa bułka z masłem, pasta mięsna z ogórkiem kiszonym, kiełki rzodkiewki, herbata owocowa, gruszka.

25.03.2021

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i kremem czekoladowym, mleko, banan.

Pszenica, jaja, mleko

Zupa jarzynowa z kaszą manną, makaron penne z gulaszem z indyka w sosie pomidorowo-paprykowym, sałatka z ogórka kiszonego z czerwoną cebulką, sok owocowy.

Pszenica, jaja, mleko, seler

Galaretka z malinami, biszkopciki bezcukrowe.

26.03.2021

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem, kiwi.

Pszenica, jaja, mleko

Zupa pomidorowa z makaronem kuleczki, ziemniaki z cebulką, filet z miruny opiekany na masełku klarowanym, surówka z kapusty kiszonej z żurawiną, kompot z owoców mieszanych.

Pszenica, jaja, mleko, seler, ryba

Jogurt naturalny z truskawkami, krążki ryżowe.

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

29.03.2021

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, polędwica drobiowa, pomidor, kawa z mlekiem, kiwi.

Pszenica, jaja, mleko

Zupa kalafiorowa z koperkiem, makaron spaghetti z mięsem, sosem pomidorowym i żółtym serem, napój owoce + woda.

Pszenica, jaja, mleko, seler

Mus owocowy Kubuś, biszkopciki bezcukrowe.

30.03.2021

ALERGENY

Chałka z masłem i dżemem 100% z owoców, kakao, biała rzodkiew.

Pszenica, jaja, mleko

Zupa pomidorowa z makaronem, ziemniaki z masełkiem i koperkiem, kotlet mielony duszony w ziołach, kapusta kiszona gotowana, sok owocowo - warzywny niepasteryzowany.

Pszenica, jaja, mleko, seler

Naturalny jogurt bananowo – jeżynowy, chrupki kukurydziane.

31.03.2021

ALERGENY

Śniadanie Wielkanocne Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajo na twardo z sosem chrzanowym, plasterki szynki, ćwikła z chrzanem kiełki rzodkiewki, herbata z cytryną, gruszka.

Pszenica, jaja, mleko

Żurek wiejski z białą kiełbasą, kopytka z masełkiem i cebulką, tarta marchewka, sok Kubuś bananowy.

Pszenica, jaja, mleko, seler

Babka Wielkanocna, kakao, jabłuszko.

Pszenica, jaja, mleko,

01.04.2021

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorem, kakao, jabłuszko.

Pszenica, jaja, mleko

Zupa ziemniaczana z koperkiem, potrawka drobiowa z warzywami (cukinia, papryka, czerwona cebulka, fasolka szparagowa) w sosie pomidorowym z ryżem, sok owocowy.

02.04.2021

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem, jabłuszko.

Pszenica, jaja, mleko

Kapuśniak z kiszonej kapusty, placki ziemniaczane z twarożkiem i bitą śmietaną, tarta marchewka z gruszką, sok owocowy.

Pszenica, jaja, mleko, seler

Kasza manna na mleku z musem truskawkowym.